AcasăOldAici puteti vedea Sahtior Donetk - Borussia Dortmund LIVE

Aici puteti vedea Sahtior Donetk – Borussia Dortmund LIVE

Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, intalneste in aceasta seara, de la ora 21.45, pe Borussia Dortmund, in prima mansa din optimile de finala ale UEFA Champions League.

Min. 94 – Este final de meci la Donetk. Sahtior si Borussia Dortmund termina la egalitate, 2-2, un meci dominat de nemti, mai ales in prima repriza. Inspiratia lui Srna, la golul de 1-0, si a lui Mircea Lucescu, in momentul in care l-a trimit pe Douglas Costa pe teren, o tin pe Sahtior in viata, dar returul de la Dortmund va fi extrem de greu pentru campioana Ucrainei.

Min. 91 – Intra Schieber in locul lui Marco Reus.

Min. 87 Sahtior Donetk – Borussia Dortmund 2-2. Schmelzer centreaza si Hummels marcheaza cu o superba lovitura cu capul.

Min. 84 – Intra Eduardo in locul lui Alex Teixeira.

Min. 80 – Intra Leitner in locul lui Blaszczykowski.

Min. 75 – Lewandowski reia alaturi dintr-o pozitie ideala.

Min. 69 – Fernandinho vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Bender.

Min. 68 Sahtior Donetk – Borussia Dortmund 2-1. Nou-intratul Douglas Costa preia spectaculos in careul advers si marcheaza cu un sut senzational.

Min. 62 – La gazde intra Douglas Costa in locul lui Taison.

Min. 54 – Lewandowski este lansat excelent, preia pe piept, suteaza si Piatov scoate in extremis.

22.48 – Nemtii au primul atac al reprizei.

Min. 45 – Este pauza la Donetk. Sahtior si Borussia Dortmund sunt la egalitate, 1-1, dupa o prima repriza dominata clara de oaspeti. Campioana Germaniei a mai ratat cel putin cinci ocazii uriase.

Min. 41 Sahtior Donetk – Borussia Dortmund 1-1. Gotze centreaza si Lewandowski inscrie, profitand de o nesincronizare intre Cigrinski si Fernandinho.

Min. 38 – Blaszczykowski suteaza frumos, din cativa metri si Pyatov retine nu fara emotii.

Min. 31 Sahtior Donetk – Borussia Dortmund 1-0. Contrar cursului jocului, trupa lui Mircea Lucescu deschide scorul. Cum altfel decat dintr-o faza fixa? Srna executa perfect o lovitura libera de la 20 de metri si Sahtior conduce cu 1-0.

Min. 25 – Statistica este elocventa pentru ce s-a jucat pana acum. Suturi: 7-0 pentru Borussia Dortmund. Suturi pe poarta: 3-0 pentru Borussia Dortmund.

Min. 19 – Reus scapa de adversarul direct, suteaza de la distanta si Piatov retine cu emotii.

Min. 17 – Reus centreaza din corner, Hummels reia din cativa metri si loveste bara. Ocazie uriasa ratata de nemti!

Min. 13 – Reus il intinde serios pe Piatov cu un sut din cativa metri. Apararea lui Sahtior face fata tot mai greu.

Min. 8 – Borussia controleaza startul partidei, Blaszczykowski dandu-le ceva emotii gazdelor.

* Partida a inceput cu un moment de reculegere in memoria fanilor Borussiei care si-au pierdut viata in aceasta seara, pe aeroportul din Donetk, dupa ce un avion s-a prabusit.

21.47 – Sahtior are primul atac al meciului.

Sahtior, antrenata de Mircea Lucescu, incepe cu Piatov – Srna, Cigrinski, Rakitski, Rat – Hubschmann, Fernandinho – Alex Teixeira, Mkhitaryan, Taison – Adriano Luiz. Rezerve sunt Kanibolotsky, Sevciuk, Ishchenko, Stepanenko, Douglas Costa, Eduardo, Devic.

Borussia, antrenata de Jurgen Klopp, incepe cu Weidenfeller – Piszczek, Felipe Santana, Hummels, Schmelzer – Bender, Kehl – Blaszczykowski, Gotze, Reus – Lewandowski. Rezerve sunt Langerak, Subotic, Halstenberg, Leitner, Nuri Sahin, Bittencourt, Schieber.