AcasăOldFiorentina, alta viata cu Mutu in teren!

Fiorentina, alta viata cu Mutu in teren!

Ieri, in victoria cu 4-2 de la Palermo, „Fenomenul“ a jucat 82 de minute, iar dupa schimbare a fost felicitat personal de antrenorul Mihajlovic.

Antrenorul toscanilor a sters cu buretele tot ce a facut Adi Mutu in afara terenului si l-a trimis pe român, inca din primul minut, in duelul de la Palermo. „Fenomenul“ nu a marcat, dar a facut o partida excelenta, ajutându-si colegii sa realizeze prima victorie din deplasare din actuala stagiune. Mutu a fost schimbat in minutul 82, bifând meciul cu numarul 100 in Serie A. Palermo a condus de doua ori, cu 1-0 si 2-1, insa oaspetii au revenit de fiecare data, prin Gilardino ´36, Camporese ´70, Bovo ´78-autogol si Montolivo ´88. „Adrian e un mare jucator. Ne bucuram ca a revenit si a facut o partida foarte buna”, a declarat Gilardino. „Fara Vargas, Mutu si Jovetic, potentialul nostru ofensiv nu era unul de top“, a spus Mihajlovic.