AcasăOldGolaveraj 26-0! Cine mai opreste BarÇa?

Golaveraj 26-0! Cine mai opreste BarÇa?

FC Barcelona a reusit, duminica seara, cea de-a 9-a victorie consecutiva in Primera Division, pedepsind nou-promovata Real Sociedad la fel ca pe Real Madrid: 5-0.

David Villa a deschis scorul in minutul 9, Iniesta a punctat in minutul 33, Messi a reusit o dubla (47, 87), iar Krkic a stabilit scorul final, in minutul 90. Barcelona e neinvinsa in ultimele 21 de meciuri, reusind sa-si tina adversarii departe de poarta lui Valdez de mai bine de o luna. Barcelona nu a mai primit gol din 13 noiembrie, atunci când s-a impus cu 3-1 in fata celor de la Villarreal. A fost al saselea meci consecutiv, in toate competitiile, in care poarta catalanilor a ramas ferecata, in timp ce ofensiva „extraterestra” a punctat in acest rastimp de 26 de ori. Real Madrid se mentine la doua puncte in spatele rivalei sale, dupa ce a câstigat, cu 3-1, in fata „lanternei rosii”, Real Zaragoza.