AcasăOldSumudica anunta remanieri la Rapid

Sumudica anunta remanieri la Rapid

Ieri dupa-amiaza, Rapid a pierdut la Tg. Mures (scor 0-1) si a ajuns la trei meciuri consecutive in campionat fara victorie, patru daca punem la socoteala si partida de Cupa cu Steaua.

In Ardeal, Sumudica a trimis pe teren o echipa peticita cu multe rezerve, gen Da Costa, N.Grigore, Frunza, Raduta, pe parcurs mai intrând Glauber si Ezequias. Motivul? Titularii erau epuizati dupa meciurile cu Steaua. ”Au fost doua jocuri cu Steaua care ne-au stors din toate punctele de vedere. Mi-au spus unii ca nu au putut sa doarma pâna la cinci dimineata”, a explicat Sumudica. Golul primit in minutul 6 si evolutia modesta a echipei sale l-au enervat la culme pe tehnicianul Rapidului, care a rabufnit la conferinta de presa: “Consider ca unii au ajuns cam repede la Rapid. La iarna trebuie sa tragem linie si sa renuntam la anumiti jucatori. Cu Tg.Mures trebuia sa fac vreo sase schimbari, am jucat slab, sunt dezamagit crunt de unii jucatori. E dureros ca nu isi doresc mai mult. Voi avea o discutie cu conducerea, nu se poate sa ai o repriza atât de buna cu Steaua si sa intri pe vârfuri la un meci cu o nou-promovata”. Finantatorul Stelei, Gigi Becali, a pus infrângerea giulestenilor si pe seama zgârceniei lui George Copos, care a trimis echipa cu autocarul in deplasare. ”Este foarte greu sa mergi doua zile pe drum, jucatorii nu sunt nici ei de otel. I-am zis lui Argaseala ca noi nu vom mai merge niciodata cu autocarul pe distante mari”, a precizat Becali. Intre Bucuresti si Tg.Mures sunt 263 de kilometri, distanta care este parcursa, cu avionul, in doar 18 minute.