AcasăOldEric a dat foc la valiza lui Gigi

Eric a dat foc la valiza lui Gigi

Golgheterul mediesenilor a blocat aseara primele ros-albastrilor. Dupa 0-1 in Ghencea, patronul Stelei a anuntat ca nu le va mai plati jucatorilor salariile si ca si-a pierdut increderea in Marius Lacatus.

Gigi Becali era vesel inaintea partidei. Calcula cam când va ajunge pe primul loc. Golul lui Eric, din minutul 4, l-a trezit, iar Becali a inceput sa-si faca griji. Primul care a intrat in atentia lui a fost Ricardo, pe care l-a somat sa faca lucrul pentru care e platit: „Joaca fotbal, bahhhh… Ricardooo!”. La pauza, un car de nervi, Gigi a luat drumul vestiarelor. El a urcat in limuzina si a plecat sa transmita mesajul direct: „I-am zis lui Lacatus ca daca nu câstiga meciul asta, jucatorii nu mai primesc niciun ban!”, a tunat Becali. Nici Nicolita nu a fost pe placul patronului si a fost schimbat la pauza cu grecul Kapetanos. Rezultatul a fost ca Steaua si-a creat prima sansa de a marca abia in minutul 67, când Gardos a trimis in bara. Tirul apostrofarilor a continuat de la oficiala si Gigi Becali a cedat nervos in minutul 87, latifundiarul parasind tribuna. „Bani iei când ii meriti. La meciuri d‘astea e nevoie de un antrenor, care sa motivezi jucatorii. Ce titlu? Care titlu? La revedere… 5-6 jucatori vor parasi echipa la iarna. Sunt foarte suparat pe toti, pe antrenor, pe jucatori. Cum sa nu fiu suparat pe antrenor? Ce i-a antrenat tata?”, a rabufnit patronul Stelei.