AcasăOldBlestemul lui Racaj

Blestemul lui Racaj

Pe Adrian Mutu l-au ajuns blestemele kosovarului Berat Racaj si, dupa numai trei meciuri jucate pentru AC Fiorentina, de la revenirea in fotbal, a suferit o leziune a muschiului adductor lung care il va tine pe tusa o luna.

Sâmbata, Fiorentina a infruntat Cesena, intr-o confruntare contând pentru etapa 12 din Serie A, gazduita de arena „Artemio Franchi” din Florenta. In minutul 41, “Briliantul” a fost schimbat cu Ljajic, dupa ce atacantul român a acuzat o accidentare. “La inceputul meciului l-am intrebat pe Adrian daca vrea sa se odihneasca, pentru ca as fi inceput cu Ljajic. Nu mi-a placut cum s-a miscat in prima repriza si apoi s-a si accidentat”, a declarat Sinisa Mihailovici, la finalul partidei, meci câstigat de Fiorentina cu 1-0 (gol Gilardino ’59). Oficialii echipei viola au anuntat ca exista sanse ca indisponibilitatea lui Mutu sa fie de numai 2-3 saptamâni, dar previziunea realista este de o luna. Practic, atacantul român va reveni pe teren abia in 2011, deoarece Fiorentina mai are patru meciuri in acest an (cu AC Milan, Juventus, Udinese si Cagliari), duelul cu Inter Milano, din 19 decembrie, fiind amânat, Chivu si colegii sai participând la Campionatul Mondial al Cluburilor.