AcasăOld9-0 la cornere, 1-1 pe gazon!

9-0 la cornere, 1-1 pe gazon!

Liderul Ligii 1, Otelul Galati, a obtinut doar o remiza pe teren propriu cu nou-promovata Victoria Branesti, scor 1-1.
Oaspetii au deschis scorul in minutul 37 prin Razvan Avram, golul egalizator al gazdelor venind abia in prelungirile meciului, de la Marius Pena. Trupa antrenata de Ilie Stan a fost la un pas sa plece cu toate cele trei puncte, chiar daca nu a avut niciun corner pe tot parcursul celor 90 de minute. Scorul la lovituri de colt a fost de 9-0 pentru galateni.
Din cele opt meciuri jucate de lider, pe teren propriu, in stagiunea 2010-2011, acesta este al doilea in care echipa lui Dorinel nu câstiga, dupa un alt 1-1 cu detinatoarea titlului, CFR Cluj.