AcasăOldAlte stiri din sport

Alte stiri din sport

*Porumboiu si-a intâlnit cuscrii la Paris!*

Finantatorul FC Vaslui, Adrian Porumboiu, a fost prezent la Paris, insa nu doar pentru a urmari live meciul nationalei de fotbal, ci si pentru a se revedea cu parintii francezi ai nurorii sale, Arancha Eceria, sotia regizorului Corneliu Porumboiu. Corneliu si Arancha sunt casatoriti din vara anului 2006, nasii de cununie fiind Dana Nalbaru si Dragos Bucur. Familia fetei este de origine basca, iar Arancha a absolvit Institutul de Arta din Paris. n (F.D.)

*Borcea redevine numarul 1 la Dinamo*

Cristi Borcea revine de azi in forta la formatia din Soseaua Stefan cel Mare, el urmând sa ia decizii importante la conducerea ros-albilor. Angajatii clubului sunt nemultumiti de faptul ca nu si-au primit salariile restante, iar unii dintre ei au fost disponibilizati. Cei mai multi asteapta o infuzie de capital, insa gândul lui Borcea este la meciul cu Steaua, de duminica, unde pregateste prime speciale pentru elevii lui Andone. (S.S.)

*Iliev, ruptura musculara?*

Bulgarul Valentin Iliev, fundasul echipei Universitatea Craiova, va fi indisponibil cel putin o luna, el accidentându-se, vineri seara, la meciul Ţara Galilor – Bulgaria, scor 0-1, din preliminariile Euro 2012. Aparatorul care a inceput meciul titular, a fost inlocuit in minutul 37 si este suspect de ruptura musculara. Iliev revenise in nationala Bulgariei dupa o pauza de doi ani.

*Tipic românesc: am „furat-o” pe final*

In ultimele 10 zile, atunci când au jucat contra unor echipe din strainatate, ai nostri au primit gol pe finaluri de meci. Si avem exemplul Stelei, egalata de Napoli in minutul 97, apoi „mânjii” lui Sandoi, care au pierdut contra Angliei, la Norwich, dupa reusita lui Henderson (min. 83) si, in fine, nationala mare, care a incasat doua goluri in finalul disputei cu Franta: Remy (min. 83) si Gourcuff (min. 90+4).