AcasăOldTamas a comis-o din nou

Tamas a comis-o din nou

Gabriel Tamas a fost integralist pentru West Bromwich Albion in meciul disputat simbata, pe teren propriu, cu Tottenham, scor 1-1, in etapa 4 din Premier League. Tamas a gafat la golul primit de echipa sa in minutul 27. Internationalul român a respins neglijent cu capul, exact la Modrici, aflat singur la 10 metri de poarta, acesta din urma inscriind lejer. Pentru WBA a egalat Brunt, in minutul 41. Tamas mai gafase si in etapa inaugurala, la meciul Chelsea – West Brom 6-0, avind pe constiinta doua goluri, ambele realizate de Drogba. Dupa patru etape in Anglia, WBA ocupa locul 16 din 20. Alte rezultate ale rundei: Newcastle – Blackpool 0-2, Manchester City – Blackburn 1-1, Fulham – Wolverhampton 2-1, West Ham – Chelsea 1-3, Wigan – Sunderland 1-1 si Arsenal – Bolton 4-1.