AcasăOldExZICUtati in prelungiri

ExZICUtati in prelungiri

Transferat surprinzator in aceasta vara pe Bega, Ianis Zicu a renascut la Timisoara. Machidonul in virsta de 27 de ani a marcat deja doua goluri foarte importante, in doar trei aparitii. Pe primul l-a inscris in returul cu Mypa, pentru 2-3, iar pe al doilea la Craiova, in ultimul minut, aducind un punct Timisoarei.

*Mititelu: „E ghinion”*

Craiova a ratat prima victorie a sezonului in ultimele secunde ale duelului cu FC Timisoara. La primul meci pe „Ion Oblemenco”, dupa autoexilul de la Severin, si cu 18.000 de fani in tribune, oltenii au sperat aproape o jumatate de ora ca vor cistiga, dupa golul lui Piturca jr. I-a dezamagit Zicu, in prelungiri, care a marcat cu stingul, bara-gol. Patronul Universitatii nu si-a ascuns supararea dupa meci, dar a recunoscut ca rezultatul este echitabil. „Timisoara merita sa egaleze. La omul necajit, nici boii nu trag. E ghinion. Se pare ca nu stim sa jucam ca sa aparam un rezultat. Ar fi fost un balon de oxigen pentru noi”, a spus Adrian Mititelu dupa meci.

*CRAIOVA – TIMISOARA 1-1*
Goluri: Al.Piturca ’53 / Zicu 90+2.

Craiova: Lung – Dananae, Gaman, Iliev, Ciuca – Prepelita, Lopes, Dilevski – Roman (’58 Barboianu), M.Costea (’89 Firtulescu), Al.Piturca (’76 Stoianof).
Timisoara: Taborda – Scutaru (’58 Tames), Luchin, Cisovsky, Sepsi – Alexa, Bourceanu – Goga (’46 Contra), Magera, Curtean (’64 Zicu) – Axente.