AcasăOldWho the fuck is Avram?

Who the fuck is Avram?

*Mitica Bucsaru il ia la intrebari pe Mircea Sandu*

Recunoscut pentru discretia sa, patronul Unirii Urziceni a iesit ieri la atac, solicitindu-i presedintelul FRF raspunsuri privitoare la motivele pentru care Vasile Avram a fost inlocuit si apoi reinstalat in functia de presedinte al CCA. Dumitru Bucsaru a apelat la o adresa oficiala, pe care o si semneaza, in calitate de presedinte al Consiliului de Administratie Unirea Urziceni. Gestul lui Bucsaru vine la citeva zile dupa ce vicecampioana, prin vocea managerului general Mihai Stoica, a contestat vehement arbitrajul din Supercupa. MM a afirmat ca rezultatul (2-2 dupa prelungiri, victorie CFR la penalty-uri) a fost decis de arbitrul Marius Avram, fiul presedintelui CCA.

*MM l-a pirit pe Avram junior lu’ tac-su*

Ca sa nu ramina mai prejos decit patronul sau, MM a trimis si el o epistola, pe adresa CCA. Acesta reclama sapte decizii dictate de Marius Avram impotriva Unirii, toate in prima repriza de prelungiri. Cea mai importanta este faza din minutul 92, cind Gabi Muresan ar fi trebuit eliminat. CFR-istul avea deja un galben, a jucat mingea cu mina si a sutat in balon dupa fluierul arbitrului. „Credem cu convingere ca arbitrajul domnului Avram poate fi calificat drept tendentions si solicitam sa se ia masurile care se impun”, se arata in memoriul semnat Stoica.