AcasăOldBratu duce Litex in turul III

Bratu duce Litex in turul III

Atacantul român Florin Bratu a marcat doua goluri in partida cistigata de Litex Loveci, scor 4-0, pe terenul lui Rudar Pljevlja (Muntenegru). Meciul disputat marti seara a contat pentru mansa a doua a turului secund preliminar Champions League. Bratu a intrat pe teren in minutul 72, in locul lui Niflore, si a marcat in minutele 74 si 90. Invingatoare si in prima mansa, cu 1-0, Litex s-a calificat mai departe, urmind sa joace pentru un loc in play-off cu invingatoarea „dublei” Zilina-Birkirkara.
Alte rezultate: Renova – OMONIA NICOSIA 0-2 (in tur 0-3), Dinamo Tirana – SERIF TIRASPOL 1-0 (1-3), Torshavn – RB SALZBURG 1-0 (0-5), THE NEW SAINTS – Bohemian Dublin 4-0 (0-1), Koper – DINAMO ZAGREB 3-0 (1-5).