AcasăOldVIDEO: WORLD CUP 2010: URUGUAY - GHANA 1-1, 4-2 penalty-uri

Meci incredibil la Johannesburg. Uruguay este in semifinale, acolo unde va infrunta Olanda. Golazo Muntari, supergol Forlan. Ghana a avut un penalty in minutul 120, dar specialistul Gyan a ratat. La 11 metri, africanii au gresit de doua ori, iar sud-americanii o singura data. Abreu „El Loco” a transformat penalty-ul decisiv, cu o scarita

WORLD CUP 2010/ Sferturi de finala: URUGUAY – GHANA 1-1, 4-2 la penalty-uri. Au marcat: Forlan ’55 / Muntari ’45+2. Eliminat: Suarez ‘120. In minutul 120+1, Gyan a ratat o lovitura de la 11 metri.

La penalty-uri: Forlan 1-0; Gyan 1-1; Victorino 2-1; Appiah 2-2; Scotti 3-2; John Mensah – ratare; M.Pereira – ratare; Adiyah – ratare; Abreu 4-2.

URUGUAY: Muslera – Lugano (Scotti 38), Fucile, Victorino, M.Pereira, Perez, Arevalo Rios, Alvaro Fernandez (Lodeiro 46), Cavani (Abreu 76), Suarez, Forlan

GHANA: Kingson – Sarpei, Pantsil, John Mensah, Inkoom (Appiah 73), Vorsah, Annan, Muntari (Adiyah 88), Boateng, Gyan, Asamoah