AcasăOldEnglezii au ratat golul lui Gerrard: la ITV rula o reclama!

Englezii au ratat golul lui Gerrard: la ITV rula o reclama!

23 de milioane de englezi au ratat reusita lui Gerrard, conform estimarilor „News of the World”.

Fanii englezi nu au vazut in direct, pe micile ecrane, golul marcat de Steven Gerrard, in minutul 4 al duelului cu SUA. Asta, pentru ca postul ITV a transmis o reclama de citeva secunde exact in momentul in care capitanul nationalei inscria in poarta americanilor. „Nu sintem siguri care a fost gluma serii: golul incasat de Green sau gafa celor de la ITV?”, s-au intrebat jurnalistii de la „News of the World” intr-un articol in care au cerut ca, pe viitor, partidele Angliei sa fie transmise de Sky Sports. Conducerea ITV nu este la prima abatere de acest gen: in februarie 2009, la partida Everton – Liverpool, din Cupa Angliei, telespectatorii au ratat deschiderea scorului deoarece postul difuza o reclama! Era minutul 118 si scorul de 0-0 cind Gosling a inscris pentru Everton, insa reusita atacantului de pe „Goodison Park” n-a fost prinsa in direct, ITV alegind cu citeva secunde inainte sa difuzeze un spot publicitar.