AcasăOldBucur - "dubla", Petrescu - lider

Bucur – „dubla”, Petrescu – lider

Atacantul Gigel Bucur a marcat doua goluri in meciul cistigat de Kuban Krasnodar, simbata, pe teren propriu, scor 3-0, contra liderului FK Krasnodar, duel contind pentru etapa 15 din liga secunda rusa. Bucur, care a fost integralist, a inscris in minutele 80 si 83, dupa ce Kulik deschisese scorul in minutul 16. In urma acestui rezultat, Kuban a trecut pe prima pozitie, acumulind 31 de puncte, iar FK Krasnodar a coborit pe locul doi, avind 29 de puncte. Dan Petrescu, antrenorul lui Kuban, s-a declarat multumit de prestatia echipei sale. „Am jucat bine in fata unui adversar foarte bun, desi am facut mai multe modificari in echipa. Cred ca am meritat aceasta victorie”, a spus „Bursucul”.