AcasăOldRooney catre arbitru: "Fuck you!"

Rooney catre arbitru: „Fuck you!”

Jeff Selogilwe, arbitrul meciului de pregatire disputat de Anglia, luni seara, contra echipei sud-africane Platinum Stars (scor 3-0), il acuza pe atacantul Wayne Rooney ca l-a injurat, informeaza „The Sun”.
„Am fost foarte dezamagit de Rooney, mai ales ca este jucatorul meu preferat. Dar m-a insultat, mi-a strigat «Fuck you!»”, a declarat Selogilwe, care i-a acordat englezului un cartonas galben. „Ar trebui sa invete sa-si controleze temperamentul. La Cupa Mondiala ar putea fi eliminat pentru astfel de iesiri”, a adaugat Selogilwe, care a precizat ca Rooney i-a cerut scuze la finalul partidei, ba chiar i-a daruit tricoul de joc. Atacantul lui Manchester United a fost eliminat in ultimul meci jucat de Anglia la un Campionat Mondial, mai precis la partida cu Portugalia din sferturile de finala ale editiei din 2006. Atunci, Rooney l-a lovit fara minge pe Ricardo Carvalho, in minutul 62. Meciul s-a terminat 0-0, iar Portugalia s-a calificat dupa penalty-uri.