AcasăOldMoldova lui Balint e de neinvins

Moldova lui Balint e de neinvins

Echipa nationala a Moldovei, pregatita de Gabi Balint, a terminat la egalitate, scor 1-1 cu reprezentativa Azerbaidjanului, intr-un meci amical disputat miercuri la Seekirchen, in cantonamentul din Austria. Azerii au deschis scorul prin Mamadov, in minutul 21, moldovenii reusind egalarea in minutul 81, prin Cojocari, fotbalist legitimat la Rapid Ghidichici. Moldova este neinvinsa de cind a fost preluata de Balint (ianuarie 2010), reusind o victorie cu Kazahstan (in Turcia), in martie, la debutul selectionerului român. Urmatorul meci al moldovenilor va avea loc miine, tot in Austria, cu Emiratele Arabe Unite. Alte rezultate inregistrate miercuri: Muntenegru – Albania 0-1, Armenia – Uzbekistan 3-1, Ucraina – Lituania 4-0, Turcia – Irlanda de Nord 2-0, Estonia – Croatia 0-0, Olanda – Mexic 2-1, Uruguay – Israel 4-1, Chile – Zambia 3-0 si Franta – Costa Rica 2-1.