AcasăOldSi italienii au bancuri cu olteni

Si italienii au bancuri cu olteni

Ati aflat ce a patit Universitatea, luni dupa-amiaza, la Severin: a condus CFR-ul cu 2-0 la pauza si a sfirsit prin a fi invinsa cu 2-3. Uite, insa, ca se intimpla si la case mai mari. Am zis “case mai mari” gindindu-ma, asa, in prostia mea, ca Serie B din Italia e mai rasarita decit Liga 1. “U” Craiova nu a fost singura echipa comica a zilei de luni. Intr-un meci contind pentru etapa 39 din Serie B, Salernitana a demonstrat ca poate fi chiar mai penibila decit “Stiinta”. In minutul 80 al partidei cu AlbinoLeffe, jucata in deplasare, Salernitana conducea cu 2-0. Meciul s-a terminat, insa, 3-2 pentru gazde. In minutul 80 al disputei de pe “Stadio Atleti Azzurri” a marcat Laner (1-2). Peste alte cinci minute a egalat Ruopolo (2-2), iar in cel de-al doilea minut de prelungiri, Cellini a inscris pentru 3-2.