AcasăOldGigel Bucur l-a facut lider pe Petrescu

Gigel Bucur l-a facut lider pe Petrescu

Gigel Bucur a marcat, ieri, primul sau gol pentru Kuban Krasnodar, reusita sa aducind victoria pentru echipa antrenata de Dan Petrescu. Kuban s-a impus in deplasarea de la Omsk, scor 3-2, partida contind pentru etapa a 9-a a ligii secunde din Rusia. Echipa celor doi români a condus cu 2-0, goluri Kulik (‘1) si Kalimulin (’21), dar Irtysh a revenit spectaculos, prin reusitele lui Giukovski (’50) si Storojuk (’72-penalty). Intrat pe teren in minutul 65, in locul lui Nikezici, Gigel Bucur a marcat pentru 3-2, cu cinci minute inainte de final. In urma acestui rezultat, Kuban a revenit pe primul loc, cu 17 puncte din 8 meciuri.