AcasăOldOlaroiu, pe craca

Olaroiu, pe craca

*Al Sadd a ratat in minutul 90+3 calificarea in „optimile” Ligii Campionilor Asiei*

Echipa Al Sadd Doha (Qatar), antrenata de Cosmin Olaroiu, a ratat calificarea in optimile de finala ale Ligii Campionilor Asiei, dupa remiza de marti seara, scor 2-2, de pe teren propriu cu Al Ahli (Emiratele Arabe Unite), in ultima etapa a grupei D. Oaspetii au inscris golul egalizator prin Abbas, in minutul 90+3. Din grupa D au acces in optimile de finala Al Hilal (Arabia Saudita) si formatia iraniana Mes Kerman, in vreme ce Al Sadd a terminat pe pozitia a treia. Olaroiu – despre care se spune ca ar putea fi demis – si-a criticat jucatorii la finalul partidei, acuzindu-i de neglijenta la ultima faza a meciului: „Golul primit in final ma face sa fiu dezamagit de o parte a jucatorilor mei, care nu-si cunosc rolurile. Am pierdut trei competitii in acest sezon (n.r – campionatul, Cupa statului Qatar si Liga Campionilor Asiei), dar se pare ca trebuie sa ma bazez pe resursele disponibile. Imi pare rau pentru fanii lui Al Sadd”.