Do you speak english?

West Bromwich Albion, echipa deja promovata in Premier League, ar putea avea din sezonul urmator o tripleta româneasca.
Pe linga Gabriel Tamas, imprumutat de la AJ Auxerre in iarna – fotbalist care poate fi transferat definitiv pentru 800.000 de euro – managerul Roberto Di Matteo ii vrea si pe Dacian Varga si Daniel Niculae.

*Varga – 2 milioane, Niculae – gratis*

Varga are o situatie incerta, fiind teoretic imprumutat de Sportul la Rapid pina la vara, cind Vasile Siman, patronul „studentilor”, ar putea cere 2.000.000 de euro pentru fotbalist. Daniel Niculae termina contractul cu AJ Auxe­rre, unde a avut un salariu de 700.000 de euro pe sezon, iar negocierile pentru prelungirea angajamentului au esuat. Astfel, atacantul de 27 de ani ar putea ajunge gratis la WBA, caz in care va incasa fie o prima consistenta de instalare, fie un salariu substantial marit.

Presa din Hexagon sus­tine ca AS Nancy a inceput discutiile pentru aducerea lui Daniel Niculae. Fotbalistul mai este in atentia a doua cluburi din 1.Bundesliga, Frankfurt si FC Koln.
Tamas a dat gol
Fundasul lui WBA a marcat in partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate, in deplasare, scor 1-1 cu Crystal Palace, intr-un meci jucat luni seara in etapa 45 din Championship. Tamas, care a fost integralist, a inscris in minutul 21, dupa ce gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Reid, in minutul 17.