AcasăOldRadoi a reusit "dubla" la Al Hilal

Radoi a reusit „dubla” la Al Hilal

Mirel Radoi este omul zilei in Arabia Saudita, dupa ce a marcat doua goluri in meciul pe care echipa sa, Al Hilal Riad, l-a cistigat in deplasare, scor 5-3 cu Al Nasr, in prima mansa din semifinalele Cupei Regelui. Radoi a marcat primul gol in minutul 25, din penalty, ducind scorul la 2-0 pentru echipa sa, si a consfintit rezultatul final in chiar ultimul minut, printr-o executie fabuloasa: sut in vinclu din lovitura libera de la 35 de metri! Returul semifinalei dintre Al Nasr si Al Hilal va avea loc pe 2 mai. Al Hilal a cistigat deja campionatul Arabiei Saudite si este calificata in optimile de finala ale Ligii Campionilor Asiei cu o etapa inainte de finalul fazei grupelor.