AcasăOldMina pe victorie, plus pupat!

Mina pe victorie, plus pupat!

Un gol marcat in minutul 90+3 merita sarbatorit cu un sarut apasat pe gura, ce naiba! A facut-o veteranul Gary Neville (35 de ani), care l-a pupat cu foc pe colegul sau, Paul Scholes (35 de ani), autorul loviturii de senzatie pe care “Red Devils” a dat-o simbata dupa-amiaza, pe terenul lui Manchester City (victorie cu 1-0). United a invins cu mari emotii in derby-ul orasului Manchester, devenind totodata performera etapei 35 din Premier League. Asta, dupa ce liderul Chelsea a pierdut, scor 1-2, pe terenul lui Tottenham, iar campioana meciurilor cistigate pe ultima suta, Arsenal, a cedat si ea, ieri, in prelungiri, scor 2-3, cu Wigan, desi “tunarii” au avut 2-0 pina in minutul 80.