AcasăOldOlaroiu si repriza de vis

Olaroiu si repriza de vis

*Liga Campionilor Asiei*

Al Sadd Doha (Qatar), echipa antrenata de Cosmin Olaroiu, a invins miercuri seara, pe teren propriu, cu 4-1, pe Mes Kerman (Iran), in etapa 3 din grupa D a Ligii Campionilor Asiei. Oaspetii au condus la pauza, dupa golul lui Luciano (’21), dar trupa lui Olaroiu a prins 14 minute de vis la inceputul reprizei secunde, marcind prin Da Silva (’46 si ’50), Jorge (’51) si Albloushi (’59). „La pauza le-am spus fotbalistilor mei sa nu fie apasati de presiune si ca, daca vor marca repede, jocul va incepe sa functioneze. Puteai vedea entuziasmul lor dupa primul gol. Asa as putea descrie repriza secunda reusita de noi: am fost fantastici”, a declarat Olaroiu dupa partida. Intr-un alt meci din aceeasi grupa, Al Hilal (Arabia Saudita) a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Al Ahli (Emiratele Arabe Unite). Pentru Al Hilal, echipa la care Mirel Radoi a fost integralist, a marcat Al-Mehyani (’49), iar oaspetii au egalat in prelungiri, prin Hosni (’90+1). In urma acestor rezultate, clasamentul grupei este urmatorul: 1. Al Hilal 7p, 2. Al Sadd 6p, 3. Mes Kerman 3p, 4. Al Ahli 1p.