AcasăOldScandal la bulgari

Scandal la bulgari

*Suporterii lui ŢSKA au intrat pe teren la meciul cu Lokomotiv Mezdra*

Evenimente incredibile petrecute ieri in Bulgaria, la meciul dintre Lokomotiv Mezdra si ŢSKA Sofia. La scorul de 1-0 pentru gazde, in minutul 68, suporterii sofioti au navalit pe teren. Arbitrul partidei a intrerupt jocul, cele doua luind-o la fuga spre cabine. Mai mult ca sigur ca ŢSKA va pierde cu 0-3 la masa verde, Federatia urmind a dicta si alte sanctiuni drastice clubului unde activeaza Ioan Andone, Florentin Petre si Daniel Pancu. Lokomotiv Mezdra ocupa locul 14 in clasament (in prima liga bulgara activeaza 16 cluburi), cu 14 puncte, iar ŢSKA este pe doi, la patru puncte in urma liderului Litex Loveci. Reactia „ultrasilor” sofioti surprinde cu atit mai mult cu cit Lokomotiv nu este o rivala pentru ŢSKA. „Nu ii inteleg pe suporteri, mai erau 20 de minute din meci, timp suficient sa intoarcem rezultatul. Acum, asteptam sa vedem ce decizie va lua Federatia, in afara de 0-3 la masa verde”, a comentat Florentin Petre incidentele de la Mezdra, un micut oras din nord-vestul Bulgariei, cu 13.000 de locuitori.