AcasăOldMagnificul Messi

Magnificul Messi

*Detinatoarea trofeului, FC Barcelona, a facut instructie cu VfB Stuttgart, Leo Messi reusind o „dubla”*

Ultimul „Balon de Aur” a demonstrat ca merita toate onorurile, reusind miercuri seara inca un meci de vis. Lionel Messi a marcat doua goluri fenomenale in victoria cu VfB Stuttgart (scor 4-0). Josep Guardiola a declarat ca decarul catalanilor e cel mai bun jucator din lume, comparindu-l cu Michael Jordan, cel mai bun baschetbalist din toate timpurile. „Leo e cel mai bun. Si cel mai bun mereu are o mare influenta. Jordan a avut multa influenta pentru Chicago Bulls. Messi, la fel pentru Barcelona”, a afirmat antrenorul Barçei. La dezastrul „svabilor” a fost martor si românul Ciprian Marica, trimis in teren abia in minutul 70.

Mitroglou ’65

l cu majuscule sint trecute echipele calificate in sferturi.
ll tragerea la sorti a sferturilor de finala si a semifinalelor are loc astazi, la Nyon, de la ora 14