AcasăOldArsenal Extra Time

Arsenal Extra Time

Cu multe goluri marcate dupa minutul 90, Arsenal s-a strecurat intre Chelsea si Manchester United in fruntea clasamentului din Premier League. Simbata, londonezii au izbutit al patrulea gol consecutiv in Premier League inscris pe final de joc, succesul de pe terenul lui Hull City fiind adus de Bendtner, in minutul 90+2. In precedentele trei confruntari din Anglia, Arsenal a inscris de fiecare data pe final: 3-1 cu Burnley (gol Arsavin in minutul 90), 3-1 cu Stoke City (gol Vermaelen in minutul 90+1) si 2-0 cu Sunderland (gol Fabregas in minutul 90+3). Culmea, elevii lui Wenger au punctat in minutul 90 si in victoria de marti, cu FC Porto, din „optimile” Ligii Campionilor, Bendtner inchizind tabela la 5-0.