AcasăOldCraiova se da cu sania

Craiova se da cu sania

Prins cu alte treburi, inclusiv citeva reprize de audieri la DNA, Adrian Mititelu nici n-a bagat de seama ca echipa lui a ajuns pe locul 15 in Liga 1, pozitie ideala pentru matineu. Luni seara, la Tirgu Jiu, Universitatea a strins primul punct in mandatul olandezului Mark Wotte, remizind pe terenul Pandurilor, scor 0-0, un meci pe care „juvetii” l-au terminat in 10 jucatori, dupa ce Barboianu a vazut cartonasul rosu in minutul 30. „Atit timp cit am evoluat fara un om pe teren timp de o ora, noi sintem invingatorii morali ai partidei. Per total, in toate cele trei dispute din acest retur, am avut un ghinion teribil”, s-a grabit sa declare Wotte la conferinta de presa, probabil idee preluata de la Silvian Cristescu, alt destept al gruparii din Banie.

„Nu ne-a surprins cu nimic acest arbitraj. Cred ca nu e vorba despre o conspiratie impotriva Craiovei, ci mai degraba de o antipatie fata de mine”. – Adrian Mititelu

Urmatoarele doua partide sint decisive pentru viitorul Universitatii, in conditiile in care „Stiinta” intilneste doua formatii contracandidate la salvarea de la retrogradare: Gloria Bistrita (etapa 22) si Poli Iasi (etapa 23). Apoi, vor disputa trei partide de foc, cu FC Brasov, Rapid si FC Timisoara.