AcasăOldDorinel bate CFR-ul

Dorinel bate CFR-ul

*Italianul Mandorlini ar putea fi demis daca nu cistiga meciul cu Dinamo*

Liderul din Liga 1 a capotat ieri dupa-amiaza la Galati, scor 0-1 cu Otelul, in urma golului reusit de Neagu in minutul 39, dupa o bilbi­iala a defensivei clujene. Antrenorul ardelenilor, Andrea Mandorlini, a riscat din start, titularizindu-i pe Piccolo si Bud, in timp ce N.Dica a intrat abia in ultimele 20 de minute. Mai mult, CFR l-a pierdut si pe G.Muresan, eliminat in finalul partidei, acesta fiind suspendat automat pentru derby-ul cu Dinamo de etapa viitoare. De altfel, contra „ciinilor”, Mandorlini isi va juca postul, patronul Arpad Paszkany fiind decis sa nu mai accepte vreun pas gresit dupa ce echipa din Gruia a adunat doar 4 puncte in cele trei etape din retur. In schimb, la Galati se viseaza la cupele europene, mai ales ca trupa lui Dorinel Munteanu este singura din Liga 1 care a bifat numai victorii in retur si s-a apropiat amenintator de primele sase clasate.

9 puncte din tot atitea posibile a adunat Otelul de la reluarea campionatului, fiind liderul returului in Liga 1.