AcasăOldDoftorul Muresan iese bine si cind treaba iese prost

Doftorul Muresan iese bine si cind treaba iese prost

Presedintele formatiei CFR Cluj, doctorul rezervist Iuliu Muresan, afirma – cu o mina pe inima si cu cealalta in buzunar – ca infringerea usturatoare din amicalul de joi seara, din Antalya, cu Dinamo Zagreb, scor 0-4, are mai multe cauze, si anume: 1. oboseala; 2. duritatea antrenamentelor; 3. au furat arbitrii; 4. folosirea rezervelor; 5. greseli individuale; 6. diverse. “Trebuia sa jucam vineri acest amical, eu asa as fi vrut, deoarece acum nu am fost proaspeti fizic, antrenamentele fiind si foarte dure. In prima repriza, atunci cind am folosit titularii, am jucat bine, croatii nu au avut nicio ocazie, golul lor venind dintr-un penalty inexistent. Repriza a doua am schimbat majoritatea titularilor si s-a vazut o schimbare, mai ales ca croatii au folosit aceiasi jucatori. Au fost unele greseli individuale care ma pun pe ginduri. Esecul este dureros, ar trebui acum sa ne trezim la realitate, dar eu nu sint foarte ingrijorat. Din orice infringere trebuie sa invatam”, a declarat Iuliu Muresan.