AcasăOldLiverpool - eliminata din Cupa, Gerrard si Torres s-au rupt

Liverpool – eliminata din Cupa, Gerrard si Torres s-au rupt

Vesti bune dinspre Liverpool, acolo unde adversara Unirii Urziceni, in „16-imile” Europa League, continua sa deziluzionze. Miercuri seara, pe „Anfield Road”, trupa antrenata de Rafael Benitez a produs surpriza turului III din Cupa Angliei, pierzind meciul cu Reading, scor 1-2, dupa prelungiri, Reading fiind ocupanta locului 21 in liga secunda engleza. Liverpool a deschis scorul prin autogolul lui Bertrand, din minutul 45, dar oaspetii au intors rezultatul prin reusitele lui Sigurdsson (’94) si Long (‘100). Antrenorul Benitez a folosit urmatoarea formula de echipa: Cavalieri – Carragher, Degen (’91 Skrtel), Agger, Insua – Gerrard (’46 Babel), Aquilani, Lucas, Benayoun – Kuyt, Torres (’29 Ngog). Iar vestile bune pentru ialomiteni nu se opresc aici. In partida cu Reading, Liverpool i-a pierdut pe Gerrard si Torres, ambii accidentindu-se inca din prima repriza. „Cei doi vor fi supusi unui examen radiologic. Gerrard are o problema la muschii ischio-jambieri, in timp ce Torres si-a luxat genunchiul”, a declarat Benitez la conferinta de presa. Tehnicianul spaniol a pre­cizat ca si israelianul Benayoun acuza dureri in zona coastelor. l