AcasăOldRezultat mare, victorie mica

Rezultat mare, victorie mica

*Dinamo a cistigat in “Groapa” dupa 69 de zile*

Dinamovistilor le pasa de suporteri si, drept dovada, au invins, pentru prima oara, in Stefan cel Mare, dupa o pauza de 69 de zile. Baietii lui Ţalnar au cistigat, simbata, cu Unirea Alba Iulia, scor 2-0, la capatul unei partide blegi, precum o seara de cantonament la Saftica, fara sprit la masa si cintece de dor, jale sau plecare. Meciul a fost rezolvat de supergolul lui Niculescu (‘3) si de insistenta lui Marius Niculae, care a inscris la nici 30 de minute de la intrarea-i triumfala in teren. In precedentele sapte partide jucate in “Groapa”, Dinamo nu cistigase decit doua, cu CFR Cluj si Unirea Urziceni, ultima, datind din 20 septembrie a.c. Pe aceasta cale, uram performerilor traditionalul “Ţineti-o tot asa!”.