AcasăOldPetrescu, MM, oltenii si circul

Petrescu, MM, oltenii si circul

Campioana Unirea Urziceni si Univ.Craiova au oferit simbata seara una dintre cele mai bune partide de fotbal din acest sezon, in special daca ne referim la partea secunda. Tensiunea a fost extrem de mare, atit in teren, dar mai ales pe bancile de rezerve sau in tribune. Nervii au cedat in minutul 54, cind Mihai Costea a egalat pentru Universitatea (1-1). De bucurie, team-managerul oltenilor, Silvian Cristescu, a depasit spatiul tehnic si a ajuns pina in preajma bancii de rezerve a Unirii. Dan Petrescu si MM Stoica, aflati in tribuna, exact deasupra bancii de rezerve, au inceput sa urle la oltean, care nici el nu s-a lasat mai prejos. De atunci si pina la final, cele doua tabere s-au gratulat in continuu cu fel de fel de invective, totul culminind cu minutul 90+2, cind dupa golul lui Bilasco (3-2), Petrescu si MM, descatusati, au transmis vorbe grele oltenilor Neagoe si Cristescu. Intrebat la conferinta de presa despre divergentele avute cu oficialii Unirii Urziceni, antrenorul oaspetilor s-a rezumat la a spune: „Nu comentez, pentru ca eu nu sint de la circ, eu antrenez”.