AcasăNewsSimona Halep, încă o victorie la Australian Open

Simona Halep, încă o victorie la Australian Open

Constănțeanca își continuă parcursul bun la primul Grand Slam al anului, trecându-și în dreptul numelui o nouă victorie la Australian Open 2020.

De această dată, Simona a trecut de britanica Harriet Dart, locul 173 WTA. A fost primul duel direct dintre cele două jucătoare, diferența de experiență fiind evidentă după un prim set, câștigat de Halep după doar 31 de minute, scor 6-2.

Fostul lider mondial, a patra favorită la câștigarea titlului la Melbourne în acest an, și-a adjudecat apoi și setul secund, 6-4, ieșind de pe teren victorioasă după meciul încheiat nu cu mult timp în urmă. Simona se pregătește acum de înfruntarea din turul III al turneului.

sursa foto: twitter.com/AustralianOpen