AcasăSPORTKuban-ul lui Dan Petrescu a facut show la inaugurarea Cluj Arena

Kuban-ul lui Dan Petrescu a facut show la inaugurarea Cluj Arena

Meciul dintre Universitatea Cluj si Kuban Krasnodar, disputat pentru inaugurarea Cluj Arena, s-a incheiat cu victoria categorica a rusilor, trupa antrenata de Dan Petrescu impunandu-se cu 4-0.

Disputat pe un teren afectat serios de concertele din weekend, meciul de pe Cluj Arena a fost la discretia oaspetilor, Kuban deschizand scorul inca din minutul 9. Kulik a punctat cu o foarfeca spectaculoasa, dupa o centrare venita de la Dacian Varga.

Davidov a facut 2-0 in minutul 27, dupa o faza in care a scapat singur cu portarul advers, iar Kuban a mai punctat de doua ori si dupa pauza, prin Davidov, minutul 59, si Rijikov, minutul 74.

Daca la inceput au aplaudat reusitele rusilor, fanii Universitatii si-au fluierat favoritii la sfarsitul disputei, diferenta dintre cele doua formatii fiind una uriasa.