AcasăSPORTKuban-ul lui Dan i-a executat pe bogatii de la Anji - VIDEO

Kuban-ul lui Dan i-a executat pe bogatii de la Anji – VIDEO

Kuban Krasnodar, echipa lui Dan Petrescu, s-a impus, cu 1-0, in meciul cu miliardarii de la Anji Makhachkala din etapa a 24-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Kuban a avut nevoie de un gol fabulos marcat de Gigel Bucur. Atacantul roman a inscris golul victoriei in minutul 15, cu un sut fabulos de la 30 de metri.

Bucur a rezistat doar 36 de minute pe teren. Fostul atacant al Timisoarei s-a accidentat si i-a lasat locul lui Kubik.

Lacina Traore si Dacian Varga au fost integralisti la Kuban.

Trupa lui Dan Petrescu a ajuns la 40 de puncte in Rusia, Kuban depasind-o in clasament pe Anji. Totusi, atat Kuban, cat si formatia lui Eto’o si Roberto Carlos au asigurata calificarea in play-off.