Campionatul national de fotbal propune, in luna septembrie, meciuri de foc precum Otelul – CFR Cluj, FC Vaslui – Dinamo, Dinamo – Rapid sau Steaua – Otelul.
Vineri, 9 septembrie
FCM Targu Mures – Astra Ploiesti, ora 19.00 (Digi TV)
Otelul Galati – CFR Cluj, ora 21.30 (Digi TV)
Sambata, 10 septembrie
Rapid Bucuresti – FC Brasov, ora 19.00 (Digi TV)
Gaz Metan Medias – Steaua Bucuresti, ora 21.30 (Digi TV)
Duminica, 11 septembrie
Sportul Studentesc – Vointa Sibiu, ora 17.00 (Digi TV)
Universitatea Cluj – Concordia Chiajna, ora 19.00 (Digi TV)
FC Vaslui – Dinamo Bucuresti, ora 21.30 (Digi TV)
Luni, 12 septembrie
Petrolul Ploiesti – Ceahlaul Piatra Neamt, ora 19.00 (TVR 1 si Dolce Sport)
Pandurii Targu Jiu – CS Mioveni, ora 21.00 (GSP TV)
Etapa a VII-a
Vineri, 16 septembrie
CS Mioveni – Sportul Studentesc, ora 20.15 (Gsp TV)
Ceahlaul Piatra Neamt – Concordia Chiajna, ora 21.30 (Digi TV)
Sambata, 17 septembrie
Vointa Sibiu – Otelul Galati, ora 17.00 (Digi TV)
Astra Ploiesti – Gaz Metan Medias, ora 19.00 (Dolce Sport)
FC Brasov – Petrolul Ploiesti, ora 21.30 (Digi TV)
Duminica, 18 septembrie
Steaua Bucuresti – Pandurii Targu Jiu, ora 19.00 (Digi TV)
Dinamo Bucuresti – Rapid Bucuresti, ora 21.30 (Digi TV)
Luni, 19 septembrie
FCM Targu Mures – Universitatea Cluj, ora 19.00 (Digi TV)
CFR Cluj – FC Vaslui, ora 21.30 (Digi TV)
Etapa a VIII-a
Vineri, 23 septembrie
Concordia Chiajna – FC Brasov, ora 20.15 (Gsp TV)
Otelul Galati – CS Mioveni, ora 21.30 (Digi TV)
Sambata, 24 septembrie
Universitatea Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt, ora 19.00 (Digi TV)
Rapid Bucuresti – CFR Cluj, ora 21.30 (Digi TV)
Duminica, 25 septembrie
Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti, ora 17.00 (Digi TV)
FC Vaslui – Vointa Sibiu, ora 19.00 (Digi TV)
Petrolul Ploiesti – Dinamo Bucuresti, ora 21.30 (Digi TV)
Luni, 26 septembrie
Pandurii Targu Jiu – Astra Ploiesti, ora 19.00 (Dolce Sport)
Gaz Metan Medias – FCM Targu Mures, ora 21.30 (Digi TV)
Etapa a IX-a
Vineri, 30 septembrie
Astra Ploiesti – Sportul Studentesc, ora 19.00 (Dolce Sport)
FCM Targu Mures – Pandurii Targu Jiu, ora 21.30 (Digi TV)
Sambata, 1 octombrie
Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj, ora 19.00 (Digi TV)
Dinamo Bucuresti – Concordia Chiajna, ora 21.30 (Digi TV)
Duminica, 2 octombrie
Vointa Sibiu – Rapid Bucuresti, ora 17.00 (Digi TV)
CFR Cluj – Petrolul Ploiesti, ora 19.30 (Digi TV)
Steaua Bucuresti – Otelul Galati, ora 21.30 (Antena 1)
Luni, 3 octombrie
FC Brasov – Ceahlaul Piatra Neamt, ora 19.00 (Digi TV)
CS Mioveni – FC Vaslui, ora 21.30 (Digi TV)