AcasăSPORTSimona Halep, in optimi la Roland Garros!

Simona Halep, in optimi la Roland Garros!

Simona Halep

Halep nu se dezice de titlul de jucatoarea romana a momentului si reuseste o noua performanta la Roland Harros, ajungand, in premiera, in optimile turneului de Grand Slam.

Simona a invins-o, sambata, in turul trei al competitiei pe Maria-Teresa Torro-Flor. Victoria romancei ajunse numarul patru mondial a fost una fara drept de apel, in cel de-al doilea set nedandu-i nicio sansa adversarei sale din Spania: 6-3, 6-0. Meciul a durat 64 de minute si i-a adus Simonei Halep calificarea in premiera in optimile acestui turneu, cea de-a doua competitie de Grand Slam a anului.

Plecata cu sansa a patra de a castiga la Roland Garros, Simona Halep va afla numele adversarei sale din urmatorul tur la capatul meciului disputat de amercanca Sloane Stephens impotriva rusoaicei Ekaterina Makarova.

sursa foto: Facebook