AcasăSPORTFOTBAL: Bayern a macelarit-o pe Hannover si este gata de razboiul cu...

FOTBAL: Bayern a macelarit-o pe Hannover si este gata de razboiul cu Barcelona (VIDEO)

Bayern Munchen a facut, sambata, o noua demonstratie de forta, trupa antrenata de Jupp Heynckes impunandu-se, cu 6-1, pe terenul celor de la Hannover.

Desi sunt de mult campioni ai Germaniei si saptamana viitoare au primul razboi cu FC Barcelona, in semifinalele Ligii Campionilor, cei de la Bayern nu s-au menajat deloc si au fructificat in gol fiecare oportunitate avuta.

Apararea lui Hannover a rezistat un sfert de ora, 0-1 facandu-se in minutul 16, la autogolul lui Stindl.

Ribery si Mario Gomez si-au trecut numele pe lista marcatorilor si Bayern rezolvase meciul pana la pauza.

Gomez a facut dubla in minutul 62, iar Claudio Pizarro si-a trecut si el in cont o dubla pe final, reusita de onoare a gazdelor purtand semnatura lui Hoffmann.

O victorie asemanatoare a obtinut si Bayer Leverkusen, 5-0 cu Hoffenheim, Schurrle si Kiessling trecandu-si in cont cate o dubla.

Borussia Dortmund a facut „doar” 2-0 cu FSV Mainz, in timp ce Schalke 04, formatia la care joaca Ciprian Marica, a pierdut, cu 0-1, la Eintracht Frankfurt.