AcasăOldMeciul de handbal Zvezda - Oltchim poate fi urmarit LIVE aici

Meciul de handbal Zvezda – Oltchim poate fi urmarit LIVE aici

Oltchim Ramnicu Valcea, campioana Romaniei la handbal feminin, revine in Liga Campionilor cu un meci extrem de interesant, cel din deplasare cu Zvezda Zvenigorod (ora 15.00, live pe Digi Sport 1).

Este final de meci. Oltchim obtine o victorie extrem de importanta si care ne asigura moralul inainte de razboiul cu Ferencvaros de sambata viitoare. Zvezda este eliminata din lupta pentru calificarea in semifinalele Ligii Campionilor.

20-19 Marenikova

19-19 Bulatovic inscrie in inferioritate numerica si obtine si eliminare la Vyakhireva

Paula apara senzational o aruncare de la 7 metri a Postnovei. Managarova a fost eliminata pentru doua minute.

19-18 Managarova

Introdusa pe teren in repriza a doua, Paula Ungureanu are cateva interventii miraculoase intre buturi.

19-17 Postnova din 7 metri

18-17 Adina Meirosu

18-16 Vyakhireva in minutul 41

17-16 Alexandrina Barbosa

17-15 Oana Manea

17-14 Managarova, Oltchim inscrie primul gol in repriza a doua dupa 6 minute si jumatate

17-13 Khavronina

16-13 Postnova in minutul 33

15.47 – Oltchim are primul atac al reprizei.

Este pauza. Zvezda conduce, cu 15-13, dupa o prima repriza echilibrata si in care rusoaicele au fost ceva mai atente si mai agresive.

5-5 Bulatovic in minutul 17, in inferioritate numerica

Nikolic rateaza un 7 metri pentru Zvezda, Oana Manea a fost eliminata pentru doua minute

0-1 Oana Manea in minutul 3

15.00 – Zvezda are primul atac al meciului.

In ciuda problemelor financiare si de efectiv cu care se confrunta formatia antrenata de danezul Jakob Vestergaard, Oltchim este obligata sa castige pentru a ramane in lupta pentru calificarea in semifinale.

In tur, Oltchim s-a impus greu, 29-25, intr-o partida decisa pe final de inspiratia portarului Silvia Navarro si a golgeterului Katarina Bulatovic, jucatoare care si astazi ar putea diferenta in a doua confruntare cu Zvezda, formatie antrenata de Zdravko Zovko.

Acceseaza linkul urmator pentru a vedea LIVE meciul de handbal dintre Zvezda – Oltchim