AcasăOldDinu Gheorghe acuza arbitrajele pro-CFR

Dinu Gheorghe acuza arbitrajele pro-CFR

*Presedintele rapidist vede rosu in fata ochilor*

Presedintele din Giulesti a contestat dur maniera de arbitraj a centralului Marian Balaci la meciul CFR – Pandurii, scor 2-1. Oficialul rapidist considera ca doi jucatori de la CFR, Tony si G.Muresan, ar fi trebuit eliminati. „Victoria a fost obtinuta in maniera a la Cluj. Gabi Muresan a fost iertat de un galben in prima repriza , iar in minutul 84 trebuia sa il ia pe al doilea. Tony trebuia sa ia galben la faza penalty-ului, iar cu galbenul din ultimul minut ar fi fost si el eliminat! Au fost doua greseli grave care afecteaza Rapidul etapa viitoare”, a spus Dinu Gheorghe, referindu-se la faptul ca Rapid va intilni pe CFR in etapa 7. Furia acestuia este de inteles in conditiile in care Rapid a avut doi eliminati la meciul cu Gaz Metan, Herea si Sburlea, care vor lipsi de la derby-ul din Giulesti.
Dinu Gheorghe s-a mai referit si la faza din etapa 5, cind Culio l-a calcat intentionat pe Irimia in meciul Sportul – CFR. Daca ar fi fost eliminat, argentinianul ar fi lipsit doua etape, adica inclusiv la partida cu Rapid. „Culio trebuie sa ia rosu de sapte ori intr-un campionat”, a spus oficialul din Giulesti.