AcasăSPORTVorskla Poltava - Dinamo Bucuresti 2-1. Vezi declaratiile jucatorilor si cele 3...

Vorskla Poltava – Dinamo Bucuresti 2-1. Vezi declaratiile jucatorilor si cele 3 goluri!

Vorskla – Dinamo s-a terminat cu scorul 2-1 pentru echipa ucraineana, Dinamo Bucuresti primind gol in ultimele minute ale partidei. „Cainii” au avut un start bun, ratand mai multe ocazii la poarta gazdelor.

Ucrainenii de la Vorskla Poltava au inceput in forta repriza a doua , nereusind sa fructifice cateva ocazii bune de a marca. Dinamo Bucuresti a ramas in 10 jucatori,  Grigore fiind eliminat in minutul 86, din pricina primirii a doua cartonase galbene. Finalul de meci a apartinut echipei Vorskla Poltava, care au facut o mai buna presiune la poarta dinamovista, reusind sa inscrie in minutul 90, prin Rebenok.

[youtube]7B4LZ5bQIq8[/youtube]

„Va trebui sa marcam la Bucuresti si sa ne calificam. Eliminarea ne-a dat planurile peste cap. Nu trebuia sa pierdem acest meci, dar eliminarea unui fundaa a fost decisiva Sunt dezamagit pentru ca echipa nu a jucat rau si avem sanse egale cu Poltava” a spus antrenorul Liviu Ciobotariu dupa meci.