AcasăSPORTSahtiorul lui Lucescu, recital in fata rusilor de la Zenit - VIDEO

Sahtiorul lui Lucescu, recital in fata rusilor de la Zenit – VIDEO

Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, isi continua parcursul impresionant din actualul sezon si in amicale, campioana Ucrainei trecandu-si in cont o victorie de moral, 3-1 cu Zenit St. Petersburg.

Armeanul Mkhitaryan a deschis scorul, pentru Sahtior, la jumatatea primei reprize, insa rusii au egalat prin Zirianov, dupa o faza controversata.

Totusi, a fost ziua lui Mkhitaryan, atacantul de 23 de ani reusind golul de 2-1 pentru Sahtior, in minutul 39, si creand golul de 3-1 marcat de Eduardo in minutul 79.

Sahtior se pregateste intens pentru dubla cu Borussia Dortmund din optimile de finala ale UEFA Champions League, in timp ce Zenit va juca in 16-imile de finala ale Europa League, rusii urmand a da piept cu FC Liverpool.