AcasăSPORTTrupa lui Dan Petrescu face spectacol in Rusia - VIDEO

Trupa lui Dan Petrescu face spectacol in Rusia – VIDEO

Kuban Krasnodar, echipa antrenata de Dan Petrescu, a obtinut una dintre cele mai spectaculoase victorii din campionatul Rusiei, 5-0 cu Volga Nijni Novgorod.

Partida, contand pentru etapa a 21-a a campionatului Rusiei, a fost la discretia gazdelor, ivorianul Lacina Traore fiind cel mai bun jucator de pe teren.

Traore a reusit o dubla in prima repriza, iar Gigel Bucur, Komkov si Davidov au punctat in repriza a doua.

Traore a fost inlocuit cu Davidov in minutul 66, iar Gigel Bucur i-a lasat locul lui Kubik in minutul 77. Dacian Varga a fost integralist la gazde.

La Volga, Plesan si Szekely au fost inlocuiti inca de la jumatatea primei reprize cu Marc Crosas si Javadov.

In alte meciuri disputate astazi in Rusia s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Anji – Dinamo Moscova 2-1, Lokomotiv Moscova – FC Krasnodar 1-0 si Spartak Nalchik – Spartak Moscova 1-1.