AcasăSPORTSteaua, ultima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei. Inca un 1-0 pe...

Steaua, ultima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei. Inca un 1-0 pe terenul „Regelui”

Steaua este ultima echipa care obtine calificarea in semifinalele Cupei Romaniei, dupa succesul cu 1-0 inregistrat joi seara in fata gruparii Viitorul Constanta.

Este cea de-a doua victorie in patru zile pe care Steaua o inregistreaza in fata echipei antrenate de Gheorghe Hagi, cu acelasi scor si pe acelasi teren. Daca luni, bucurestenii s-au impus in Liga 1, printr-un gol marcat de Hambroun, joi seara, la Ovidiu, pentru detinatoarea Cupei Romaniei  a punctat Stanciu, un gol inscris la trei minute dupa pauza. In alta ordine de idei, este cel de-al treilea meci consecutiv cu victorie pentru FCSB, de la revenirea lui Laurentiu Reghecampf pe banca tehnica – vezi succesul cu 2-0 in fata CS Universitatea Craiova. Dupa calificarea in semifinalele Cupei Romaniei, tehnicianul Stelei a declarat ca isi doreste sa pice cu Dinamo, insa deocamdata important este duelul cu ACS Poli Timisoara, din campionat, ultimul meci oficial al bucurestenilor in acest an. In semifinalele Cupei Romaniei s-au mai calificat FC Dinamo, ASA Tg.Mures si CFR Cluj.