AcasăSPORTSteaua a facut instructie cu puternica Dinamo Kiev (VIDEO)

Steaua a facut instructie cu puternica Dinamo Kiev (VIDEO)

Dupa o infrangere, 1-2 cu Celtic Glasgow, si un egal, 1-1 cu FC Basel, Steaua Bucuresti a bifat in aceasta seara prima victorie din cantonamentul de la Marbella, 2-0 cu Dinamo Kiev.

Ucrainenii au avut pe teren o trupa de zeci de milioane de euro, Blohin mizand, printre altii, pe Nico Kranjcar, venit de la Tottenham Hotspur, Taie Taiwo, imprumutat de la AC Milan, sau Miguel Veloso, fost la Sporting Lisabona.

Chiar si asa, stelistii si-au vazut de joc si au pus la respect un adversar cu un buget si posibilitati net superioare.[youtube]OzfinoXJ2pc[/youtube]

Rusescu a deschis scorul spre finalul primei reprize, cu un sut fabulos din 18 metri, direct la vinclu, iar Cristi Tanase a ridicat scorul la 2-0 in partea a doua a jocului, cand a profitat de o eroare uriasa a defensivei adverse.[youtube]g2o9t3aRL3U[/youtube]

Steaua a impresionat prin conditia fizica excelenta si prin pressingul agresiv facut mai ales in prima repriza.