AcasăSPORTSteaua – Basel 1 -1. Primul punct al Stelei in Liga Campionilor

Steaua – Basel 1 -1. Primul punct al Stelei in Liga Campionilor

Steaua Bucuresti a sustinut, marti, 22 octombrie, meciul cu FC Basel, de pe teren propriu din etapa a treia a grupelor UEFA Champions League. Meciul s-a terminat la egalitate, scorul fiind 1-1.

Steaua a disputat marti seara o partida cruciala in privinta pastrarii sanselor de calificare in primavara europeana.

Dupa doua rezultate negative, 0-3 cu Schalke si 0-4 cu Chelsea, dar si peste 40 de minute in care au fost condusi de elvetieni, stelistii au dat gol, obtinand astfel primul punct in Liga Campionilor, scrie RomaniaLibera.ro. Cele doua formatii au incheiat la egalitate, 1-1.

Golul echipei Steaua a fost marcat de Tatu, in minutul 88, in timp ce pentru elvetieni a inscris Marcelo Diaz, in minutul 48. Ros-albastrii au obtinut un punct in acest sezon in Liga Campionilor.