AcasăSPORTStart excelent pentru Halep, la Doha. Victorie categorica

Start excelent pentru Halep, la Doha. Victorie categorica

Se poate spune ca schimbarea i-a purtat noroc, de vreme ce, in primul meci oficial in echipamentul noului sau sponsor, Simona a obtinut o victorie atat de clara!

Simona le-a inlaturat fanilor orice emotie, la gandul ca accidentarea la glezna i-ar mai putea afecta, eventual, evolutia in primul meci jucat la Doha.

Se poate spune ca schimbarea a fost de bun augur, de vreme ce, in primul meci oficial in echipamentul noului sau sponsor, Simona a obtinut o victorie atat de clara!

Halep si-a invins cat se poate de clar adversara din turul 2 din cadrul turneului din Qatar, pe rusoaica Ekaterina Makarova. Infruntarea disputata in cursul dupa-amiezii de miercuri, ora Romaniei, s-a incheiat dupa aproximativ 70 de minute de joc. Si cu un set secund in care romanca aflata pe locul 2 in topul WTA nu i-a lasat oponentei nicio sansa de a puncta decisiv pe tabel, astfel ca scorul final a fost 6-3, 6-0.

sursa foto: facebook.com/qatartennis