AcasăSPORTSorana Cirstea s-a oprit in optimi, la Melbourne

Sorana Cirstea s-a oprit in optimi, la Melbourne

Dupa un parcurs foarte bun la primul Grand Slam din acest an si o victorie in fata uneia dintre cele mai bune jucatoare ale momentului – Carla Suarez Navarro, Sorana Cirstea a mai intalnit o competitoare de top – Garbine Muguruza, a saptea favorita la castigarea trofeului.

Doar ca, din pacate pentru Sorana – singura romanca ramasa in competitie pe tabloul se de simplu, la turneul de pe taram australian, sportiva spaniola a invins-o fara prea mult efort- 6-2, 6-3, dupa un meci care a durat doar 65 de minute.

Dupa infrangerea din optimile turneului, Sorana paraseste Australian Open, in timp ce Muguruza asteapta sa vada cine castiga meciul dintre Kerber si Vandeweghe, pentru a sti numele adversarei din sferturile turneului de la Melbourne.

sursa foto: Facebook/Sorana Cirstea