AcasăSPORTSimona, aplaudata dupa un punct spectaculos in meciul cu Bouchard (VIDEO)

Simona, aplaudata dupa un punct spectaculos in meciul cu Bouchard (VIDEO)

Simona a reusit inca o lovitura cu care si-a atras admiratia spectatorilor din tribune, dar si a fanilor sportului alb. De aceasta data, in primul sau meci de la Dubai, in care a avut-o ca adversara pe canadianca Eugenie Bouchard.

Halep castigase primul set, la tie-break, iar faza pe care au ales sa o promoveze cei de la WTA, via Twitter, a adus-o pe Simona in ipostaza de a conduce cu 2-0 in setul secund. Chiar si romanca s-a bucurat de cum i-a iesit punctul respectiv, nemaivorbind de publicul din gradene, ca dovada ca oamenii au aplaudat generos momentul.

Meciul Halep-Bouchard, din turul secund al competitiei gazduite de Dubai, s-a incheiat cu victoria romancei aflate pe locul 2 mondial.